שירותים מיוחדים

דף הבית >> שאלות ותשובות >> ביטוח לאומי >> שירותים מיוחדים
תביעת שירותים מיוחדים
גיל הזכאות:
לקצבה לשירותים מיוחדים זכאים גברים ונשים  מגיל 18 עד גיל פרישה המבוטחים בביטוח הלאומי.
מי זכאי:
מבוטחים הזקוקים לעזרה רבה של אדם אחר בפעולות היום-יום לרבות, לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית ווהיגיינה אישית, עזרה במשק הבית או שהם זקוקים להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמם או לאחרים.
בנוסף, זכאי לקצבה גם מי שהוא אחד מאלה:
  • מי שמקבל טיפול בדיאליזה פעמיים בשבוע לפחות.
  • מי שהושתל בגופו איבר (כליה, לב, לבלב, ריאה, כבד) או מוח עצם מתורם זר - בחצי השנה שמיום ההשתלה. מי שהושתל בגופו מוח עצם עצמי - שלושה חודשים מיום ההשתלה.
  • חולה אונקולוגי שמקבל טיפול רפואי, מתוך רשימת הטיפולים המופיעים בחוזר נכות 1926.
תנאים לקבלת הקצבה
  • - הוא מבוטח בביטוח הלאומי וגילו מ-18 עד גיל הפרישה, והוא נמצא בישראל.
  • הוא מקבל קצבת נכות מן הביטוח הלאומי ונקבעה לו על ידי הביטוח הלאומי נכות רפואית בשיעור של 60% לפחות.
  • הוא אינו מקבל הטבות על פי הסכם ניידות, למעט מקרים המפורטים בהמשך.
  • הוא אינו נמצא במוסד שניתנים בו שירותי רפואה, סיעוד או שיקום.
שינויים במבחן הזכאות:
הזכאות לקצבה ושיעוריה נקבעו עד כה בהתאם למידת התלות של המבוטח בעזרת הזולת בפעולות היום יום. כיום הזכאות לקצבה ושיעוריה נבדקים גם בהתאם לצורך בעזרה במשק ביתהכנת מזון, הפעלת מכשירי חשמל, אחזקת הבית, טיפול תרופתי, ביצוע קניות וסידורים מוסדיים וכספיים.
 
תקופת הזכאות
הזכאות לקצבה מתחילה ב-1 בחודש שהוגשה בו התביעה, אך לא לפני שעברו 90 יום מיום שנעשה האדם זכאי לקצבת נכות. אם אינו מקבל קצבת נכות - מיום שנקבעו לו 75% נכות רפואית.
עם זאת, רופא הביטוח הלאומי רשאי לקבוע זכאות לקצבה רטרואקטיבית לתקופה שלא תעלה על 6 חודשים לפני הגשת התביעה, ובתנאי שהאדם עונה על כל התנאים המזכים בקצבה לכן חשוב במהלך הועדה להתלוות לעורך דין, היודע את הזכויות ושיכול לבקש מהרופא הבודק שהתייחס גם  לתקופת הזכאות הרטרואקטיבית.
 
 
גובה הקיצבה :
 
מי שזקוק לעזרה רבה בעשיית רוב פעולות היום–יום ברוב שעות היממה, או מי שזקוק להשגחה מתמדת - זכאי לקצבה בשיעור של 50% מקצבת נכות מלאה ליחיד -  1,095 ש"ח (החל ב- 01.01.2014(.

מי שזקוק לעזרה רבה בעשיית  כל פעולות היום–יום ברוב שעות היממה - זכאי ל-105% מקצבת נכות מלאה ליחיד -   2,298 ש"ח (החל ב- 01.01.2014(.

מי שתלוי לחלוטין באדם אחר בעשיית כל פעולות היום–יום בכל שעות היממה - זכאי לקצבה בשיעור 175% מקצבת נכות מלאה ליחיד -  3,831 ש"ח (החל ב- 01.01.2014(.
 
לסיכום אנו ממליצים להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתביעת שירותים מיוחדים וייצוג בועדות של בטוח לאומי לפני הגשת התביעה וגם לפני בדיקה על-ידי הועדה.

משרדנו מתמחה בייצוג לקוחות בועדות רפואיות.

אנו נשמח לעמוד לשירותך בטלפון050-6543601 או השאר הודעה באתר ואנו נשוב אליך.

פגישת ייעוץ ראשונית הינה ללא תשלום!!

 

 

קישורים

  

להתייעצות ללא התחייבות

מלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם
  
המידע באתר "תאונה" הינו מידע כללי ואינו מידע מחייב.  הזכויות המחייבות נקבעות ע"פ חוק, תקנות ופסיקות בתי המשפט.   השימוש במידע אינו בא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין וכל פעולה שנעשית על פי המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.    השימוש באתר זה אינו יוצר יחסי עורך דין לקוח בדרך כלשהי.
© כל הזכויות שמורות - משרד עורכי דין פינקלשטיין
הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus