תאונת אופנוע

דף הבית >> שאלות ותשובות >> תאונת אופנוע >> תאונת אופנוע
תאונת אופנוע

תאונות אופנוע הינן תאונות קשות, שכן הנפגע חשוף לגמרי בעת הנסיעה בכביש, עת כל אשר מגן עליו, זאת הקסדה שעל ראשו, ובמקרה הטוב, מעיל עור המונע שפשופים. בעשור האחרון שיעור רוכבי האופנוע ההרוגים נמצא בעליה של 10%. על פי נתוני המשטרה 11% מסך כל רוכבי האופנוע הנפגעים בתאונות דרכים הם פצועים קשה, ועבירות הנהיגה השכיחות בקרב רוכבי האופנוע הן מהירות מופרזת וסטייה מנתיב.
צעירים, עד גיל 24 היזהרו- אתם קבוצת הגיל הפגיעה ביותר בקרב רוכבי האופנוע.

כיצד נגרמת "תאונת אופנוע"?
תאונת אופנוע יכולה להיגרם במספר דרכים:
·        התנגשות עם כלי רכב אחר.
·        החלקה על הכביש, בשל מים או כתם שמן.
·        התקלות במפגע בכביש הגורם לאופנוע אובדן שליטה.
·        עליה וירידה מהאופנוע.
הרוב המכריע של תאונות הדרכים בהן מעורב אופנוע נגרמות בשל הגורם האנושי. התאונות נגרמות הן בשל התנהגות נהג הרכב האחר והן בשל התנהגות רוכב האופנוע, כ- 50% מתאונות בהן מעורב אופנוע נגרמות כתוצאה מהתנהגות לא בטיחותית ו/או חוקית של נהג הרכב האחר וכ- 40% מהתנהגות רוכב האופנוע.
זכרו והיזהרו- הסיכון הגדול ביותר להיפגע הוא בששת החודשים הראשונים אחרי קבלת הרישיון.

דרכי התערבות להפחתת היפגעות רוכבי אופנועים
קסדות אופנועים - קסדות מפחיתות את הסיכוי למוות במקרה של תאונה בכמעט במחצית (42%) ומפחיתות את הסיכוי לפגיעת ראש בכמעט 70%.
ביגוד מגן - לבישת ביגוד מגן מפחיתה את הסיכוי לפציעות קלות בתאונה אולם המיגון לא מסייע במקרה של תאונה קשה.
הגברת הנראות - יש להדליק אורות גם ביום.

האם תאונת אופנוע היא "תאונת דרכים"?
אופנועים וקטנועים הינם "רכב מנועי" על-פי ההגדרה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה- 1975, ולכן הרוכב בהם חייב לוודא שיש לאופנוע או לקטנוע "ביטוח חובה" בחברת ביטוח, שתשלם פיצוי לרוכב או לאדם אחר הנפגע כתוצאה מתאונת אופנוע בגין נזקיו הגופניים והנפשיים.
לרוב, הביטוח נעשה בחברת הביטוח "הפול – המאגר הישראלי לביטוחי רכב בע"מ", שכן יתר החברות אינן מעוניינות לבטח את האופנועים לאור הסיכון הבטיחותי, והפגיעות הקשות הצפויות לרוכב באופנוע.

פיצוי בגין תאונת אופנוע ?
אם נפגעת בתאונת אופנוע, אנא פעל על-פי המדריך לנפגע בתאונת דרכים כן, מומלץ להתייעץ עם עורך דין הבקיא בניהול תביעת תאונת אופנוע, במועד הסמוך ביותר לפגיעה, על מנת ותוכל לקבל את מלוא ההנחיות, כיצד לנהל את תביעתך בדרך הנכונה ביותר.
(הנתונים מתוך האתר של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מתוך מאמר מאת גב' רינת צאיג – מעורבות אופנועים בתאונות דרכים, ומתוך מאמרה של ד"ר תמר תומר- פישמן- רוכבי אופנועים גורמי סיכון להיפגעות ודרכי התערבות- הגורם האנושי).
 

קישורים

  

להתייעצות ללא התחייבות

מלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם
  
המידע באתר "תאונה" הינו מידע כללי ואינו מידע מחייב.  הזכויות המחייבות נקבעות ע"פ חוק, תקנות ופסיקות בתי המשפט.   השימוש במידע אינו בא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין וכל פעולה שנעשית על פי המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.    השימוש באתר זה אינו יוצר יחסי עורך דין לקוח בדרך כלשהי.
© כל הזכויות שמורות - משרד עורכי דין פינקלשטיין
הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus