תאונת אופניים

דף הבית >> שאלות ותשובות >> תאונת דרכים >> תאונת אופניים
תאונות אופניים הינן תאונות שכיחות, במיוחד לאור המגמה ההולכת וגדלה לעליה בפופולאריות של רוכבי האופניים בישראל, זאת לאור, הקמת שבילים מיוחדים לרוכבי אופניים, "תל-אופן" בתל-אביב, המאפשר לכל המעוניין בעלות מינימלית להשתמש באופניים, וכן כמובן, ילדים שאופניים משמשים להם "רגליים".
מדי שנה נהרגים בתאונות אופניים בישראל כ - 6 ילדים וקרוב ל - 700 ילדים מתאשפזים בגין תאונות אופניים. בניתוח נתוני פגיעות ילדים מתאונות אופניים בעולם נמצא כי פגיעות ראש מהוות את הפגיעה השכיחה ביותר לתמותה ולהיפגעות קשה (המידע מאתר ארגון "בטרם")
"אופניים" אינם כלי רכב מנועי, כהגדתו בחוק הפיצויים נפגעי תאונות דרכים, אך בכל זאת, רוכב אופניים שנפגע זכאי לקבל פיצוי במקרים הבאים:


תאונה שמעורב בה כלי רכב מנועי
כאשר בתאונה מעורב כלי רכב מנועי, כגון: אופנוע, מכונית, אוטובוס ומשאית, ניתן לתבוע את חברת הבטוח של הרכב הפוגע. תאונה תחשב, גם כאשר רוכב אופניים נפגע בעת סטייה כתוצאה מרכב שעבר לידו, גם אם לא היה מגע בין רוכב האופניים לבין הרכב.
אם לאחר התאונה, נהג הרכב ברח, ורוכב האופניים לא הספיק לרשום את מספר הרכב או לקחת פרטים של הנהג, ניתן לתבוע את "קרנית" קרן שתפקידה לפצות נפגעי תאונות דרכים כאשר זהות בעל הרכב לא ידועה (ראו בנפרד מאמר אודות "תאונת פגע וברח").

תאונה בין רוכב אופניים להולך רגל
רוכב אופניים, שבעת נסיעתו פגע בהולך רגל וגרם לו לפציעה, יכול להיתבע על-ידי הולך הרגל בתביעה לפי חוק הנזיקין, כאשר על הולך הרגל להוכיח שרוכב האופניים נהג ברשלנות, ולכן נגרמה הפגיעה. 

תאונה של רוכב אופנים כתוצאה ממפגע
רוכב האופניים יכול להיפגע כתוצאה ממפגע בכביש, מבור, מאבני מדרכה שבורות. במקרה זה רוכב האופניים יכול לתבוע את הגורם שאחראי על המפגע, כגון, עירייה, רשות מקומית, אם התאונה היתה בפארק, אז את החברה שאחראית על תחזוקת הפארק.

תאונת אופניים לתלמיד
כל התלמידים במדינת ישראל, מגן החובה ועד כיתה י"ב, מבוטחים בפוליסת ביטוח תאונות אישיות, אשר מקנה להם כיסוי ביטוחי 24 שעות ביממה. תלמיד שנפגע בתאונת אופניים יוכל לתבוע פיצוי במסגרת פוליסת הביטוח, אם נותרה לו נכות צמיתה בעקבות הפגיעה.  
 
תאונת אופניים בדרך לעבודה 
רוכב אופניים שנפגע במהלך נסיעתו או חזרתו מהעבודה, זכאי להגיש תביעה למוסד לבטוח לאומי, ענף "נפגעי עבודה".
 
מומלץ לנפגע בתאונת אופניים, להתייעץ ישירות לאחר הפגיעה עם עורך דין המתמחה בתביעות נזיקין, לרבות תביעות רוכבי אופניים.  
 

קישורים

  

להתייעצות ללא התחייבות

מלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם
  
המידע באתר "תאונה" הינו מידע כללי ואינו מידע מחייב.  הזכויות המחייבות נקבעות ע"פ חוק, תקנות ופסיקות בתי המשפט.   השימוש במידע אינו בא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין וכל פעולה שנעשית על פי המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.    השימוש באתר זה אינו יוצר יחסי עורך דין לקוח בדרך כלשהי.
© כל הזכויות שמורות - משרד עורכי דין פינקלשטיין
הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus